3. Erciyes İlkbahar Korece Kompozisyon ve Resimli Şiir Yarışması

Her yılın ilkbahar aylarında geleneksel olarak düzenlenen Erciyes İlkbahar Korece Kompozisyon ve Resimli Şiir Yarışması, 2022 yılı içinde 3. kez gerçekleşecek.

10 Mayıs 2022 tarihinde ve saat 10.00’da, Edebiyat Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı bölümü dersliklerinde gerçekleşek olan Kompozisyon yarışmasına katılmak için öğrencilerin; isim-soyisim, öğrenci numarası ve cep telefonu numaralarını içeren bir başvuru mailini eukorean@gmail.com adresine yollamaları gerekmektedir.

Yarışma saatinden 10 dakika önce verilecek olan bir konu hakkında en az 2 (iki), en fazla dört (4) sayfalık bir kompozisyonu 2 (iki) saat içinde yazarak teslim eden öğrencilerin kompozisyonlarının değerlendirilmesinin ardından, yarışmayı kazanan öğrencilere aynı gün öğleden sonra saat 15.00’te Sabancı Kültür Merkezi’ndeki bir ödül töreninde ödülleri verilecektir.

Yarışmaya katılacak olan yarışmacıların, ilan edilen saatten en az 20 (yirmi) dakika öncesinde belirlenen sınıflarda olması beklenmektedir. Yarışmacıların yanlarında kalem ve silgi getirmeleri yeterli olacaktır.

Kompozisyon yarışmasının ödülleri

  1. lik ödülü: $200
  2. lik ödülü: $150
  3. lük ödülü: $100

Kompozisyon yarışmasıyla eşzamanlı olarak düzenlenecek olan Resimli Şiir Yarışması’nın katılım şartları da şu şekildedir:

Öğrenciler kendi yazdıkları yada Türkçe bir şiirin Korece’ye çevrilmiş bir halini serbest teknikle bir resmin üzerine uygulayacaklardır. Resimler A3 kağıdına yapılacaktır.

Yapılan resimler ERAKAM’a bizzat ve elden teslim edilecek olup, Resimli Şiir Yarışması’nın ödül töreni, 10 Mayıs 2022 tarihinde saat 15.30’da Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak ve kazanan yarışmacılara ödülleri verilecektir.

Resimli şiir yarışmasının ödülleri

  1. lik ödülü: $200
  2. lik ödülü: $150
  3. lük ödülü: $100
    Mansiyon: $50
    (5 kişiye)

Her iki yarışma için de son başvuru tarihi 28 Nisan 2022 Perşembe günü saat 17.00‘dir.

Yarışmalar, yalnızca Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı öğrencilerinin katılımına açıktır.Similar Posts